NYC, moja największa miłość.

Widziałam w swoim życiu stosunkowo sporo miast, dlatego stwierdzenie, że New York City jest moim ulubionym nie jest przypadkowe. Byłam w nim dziesiątki razy, ale każdy następny powodował u mnie ciary. Magia tego miejsca działa na mnie w 100%.

Dzisiaj o Manhattanie w pojęciu ogólnym, ponieważ jest sporo miejsc zasługujących na osobny post. Moment gdy jedziesz przez Brooklyn albo Manhattan Bridge jest niesamowity. Mimo natłoku ludzi i samochodów to miasto ma w sobie to coś co zachęca i w jakiś sposób uzależnia.

 

Na zdjęciach jedna z ikon miasta, Brooklyn Bridge. Spacer deptakiem z panoramą Manhattanu to atrakcja obowiązkowa. Trzeba uważać na rowerzystów, ponieważ każda chwila nieuwagi grozi perfidnym rozjechaniem. Porządku pilnują patrole policji, z którymi w zależności od ich samopoczucia można zrobić sobie zdjęcie.

Nie ukrywam, jestem tak zakochana w tym mieście, że nie potrafię zrozumieć ludzi, który dostrzegają w nim tylko hałas i brud. Takie są właśnie Stany, albo je kochasz albo nienawidzisz.

Powyżej niesamowita rzeźba Toma Friedmana „looking up”, na żywo wywołuje piorunujące wrażenie.

Times Square, stosunkowo niewielki plac z mnóstwem banerów, świateł i ludzi. Miejsce, w którym powstaje wiele filmów, spotyka się mnóstwo ludzi. Zderzenie wszelkich kultur, totalnie abstrakcyjne miejsce. Tutaj nawet McDonald’s wygląda imponująco.

Ja i Times Square, standardowo niekonwencjonalnie 🙂

Jedno z ulubionych zdjęć mojego autorstwa. Wykonane podczas rejsu wokół Manhattanu. 4 lata temu,  1 Word Trade Center wciąż w budowie. Niesamowite przeżycie, mimo rejsu na przepełnionej ludźmi łódce.

 

Nowy Jork, miasto możliwości, kolorów i różnic. Moja miłość od pierwszego wejrzenia. Alicii i Jaya-Z chyba też :).

https://www.youtube.com/watch?v=A-Hin4nZXo8

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s