Central Park,czyli park jak żaden inny

Central Park – nowojorski park będący oazą zieleni. Położony w centrum Manhattanu, między Central Park South Avenue od strony południowej a 110 ulicą od strony północnej oraz pomiędzy Piątą Aleją na wschodzie i Central Park West Avenue na zachodzie.

Wchodząc do parku od Grand Army Plaza wita nas piękny pomnik Shermana. W tym miejscu panuje istne szaleństwo, pełno dorożek, koni, ludzi. Zostałam zaczepiona chyba przez 10 osób z ofertą przejażdżki rikszą. Dostałam nawet płytę CD jakiegoś początkującego rapera(niestety zgubiłam). Jak dla mnie najlepszą opcją zwiedzania parku jest spacer. Trzeba jednak przygotować się na to, że obejście całego zajmuje dużo czasu. Najlepiej wybrać jakiś dzień w tygodniu roboczym, ponieważ mimo tłoku jest o wiele lepiej niż w weekend.

Central Park jest idealną opcją na przerwę od szalonego Manhattanu. To mój stały punkt na wypicie kawy i zjedzenie lunchu. Nikogo nie obchodzi jak wyglądasz, co robisz. Znajdujesz sobie jakiś przytulny kawałek trawnika i delektujesz się cudowną atmosferą parku.

Zdjęcie powyżej przedstawia miejsce, które kojarzy mi się najbardziej z Pokojówką na Manhattanie. Każdy chyba będąc w CP szukałby miejsc z filmów w nim kręconych.  Nie jestem raczej zorganizowaną osobą, ale wcześniej wygooglowałam kilka kultowych miejsc, które koniecznie chciałam znaleźć. Jak dla mnie to najlepszy pomysł na zwiedzanie parku, bo sprawia sporą frajdę . Nie trzeba kupować mapek, wystarczy pobrać aplikację i w drogę!

Piękna fontanna Bethesda. Można spotkać mnóstwo ciekawych osób, zobaczyć kilka sesji ślubnych i poczuć się jak bohater Gossip Girl 🙂

Każdy może wynająć łódkę i popływać po parku. Dla mnie osobiście jest zbyt tłoczno i traci  to swój urok, ale możliwości na spędzanie wolnego czasu nie brakuje.

I na koniec moje ulubione miejsce w całym parku- Conservatory Water. Miejsce pełne uroku, łódki sterowane przez dzieci jak i dorosłych sprawiają, że można poczuć się jak na planie zdjęciowym Stuarta Malutkiego. Jestem zdania, że piękno kryje się w prostocie i właśnie ten „staw” jest tego idealnym przykładem.

Podsumowując: Central Park to piękne miejsce, każdy może znaleźć dla siebie miejsce. Trawników, skał i stawów nie brakuje, każde miejsce jest inne, na swój sposób wyjątkowe. Bycie w NYC bez zwiedzenia Central Parku się nie liczy. Na koniec można wejść do Central Park ZOO, idealna atrakcja dla fanów Alexa i reszty z Madagaskaru.

I koniecznie kupcie hot-doga w jednej z przydrożnych budek, poznawać Nowy York trzeba od podstaw!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s