Coney Island, witamy na Brooklynie

Coney Island, dzielnica podlegająca pod nowojorski Brooklyn.Słynie z szerokiej, piaszczystej, czterokilometrowej plaży oraz parków rozrywki, które były lokowane w tym miejscu już na przełomie XIX i XX wieku.

Miejsce w większości przejęte przez Azjatów. Coney Island nie należy do najładniejszych miejsc w których byłam , ale jednocześnie ma w sobie niepowtarzalny klimat. Wychodząc ze stacji metra miałam wrażenie, że w końcu widzę Amerykę prosto z filmów lat 90′. Żebracy, policjanci, sporo osób wyglądających jak z gangsterskiego półświatka. Można spotkać wszelkie możliwe narodowości. Przede wszystkim trzeba przemóc w sobie strach, bo pierwsze wrażenie jest dosyć piorunujące.

Proszę brać poprawkę, straszna ze mnie panikara 🙂

Mimo wszystkich minusów przyjeżdżałam tam w każdej wolnej chwili. Stanowczo polecam okres wiosenny, gdy na plaży nie ma tłumów. Można w spokoju rozkoszować się pięknym widokiem i odpocząć od gwaru miasta.

Jest to jedno z niewielu miejsc gdzie Stany pokazują swoją stereotypową twarz. Z jednej strony ludzie palą zioło na plaży, z drugiej żydowskie grupy czytają Torę. Lunaparki, bary, zderzenie wszelkich kultur. Miejsce pełne skrajności, ale według mnie warte odwiedzenia dla każdej osoby zakochanej w USA.

Cudowne graffiti, każde przedstawia inny absurd doczesnego świata.

Wiem jedno, na pewno jeszcze tam wrócę 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s