Jak szaleć i nie zwariować, możliwe?

Sza­leństwo to niemożność prze­kaza­nia swoich myśli. Trochę tak, jak­byś zna­lazła się w ob­cym kra­ju – widzisz wszys­tko, poj­mu­jesz, co się wokół ciebie dzieje, ale nie pot­ra­fisz się porozumieć i uzys­kać znikąd po­mocy, bo nie mówisz języ­kiem tu­bylców.

– Każdy z nas czuł to kiedyś.

– Bo wszys­cy, w ta­ki czy in­ny sposób jes­teśmy sza­leni.

Paulo Coehlo, Weronika postawia umrzeć.

 

Szaleństwo tkwi w każdym z nas.

Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie je zaakceptować, a przede wszystkim odkryć przed światem. Żyjemy w czasach gdzie społeczeństwo próbuje wyglądać jak prosto z taśmy produkcyjnej, te same ciuchy, ideały, sytuacje, przekonania. Nie wiem kto wmówił większości, że bycie szalonym to coś złego. Mam na myśli szaleństwo w niezagrażającej nikomu formie. To, że myślimy inaczej, czujemy inaczej, kochamy inaczej to kwintesencja naszej cywilizacji. Jaki sens w udawaniu i próbie podpięcia się pod ogólnie akceptowalny wzorzec życia? Dlaczego obchodzi Cię to co ktoś myśli o Twoim poczuciu humoru? O tym, że kochasz kobietę/mężczyznę, której/którego kochać nie powinieneś?

Idźmy przez życie według własnych zasad i wierzmy w to co robimy. Bądźmy szaleni na swój własny, niepowtarzalny sposób. Chcesz zwiedzić świat z plecakiem? Zwiedzaj. Chcesz zarobić pierwszy milion? Wymyśl coś co pozwoli Ci go zarobić. Bądź odważny, pewny siebie, szalony. Trzeba mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia, bo nikt za nas tego nie zrobi. Nie daj się złamać, mimo że czasami jest ciężko. Bywa, że trzeba zburzyć bezpiecznie otaczający nas mur. Warto, w cholerę warto. Wychodząc poza krąg tego co znamy czeka na nas mnóstwo możliwości.

Popełniaj błędy, podejmuj trudne decyzje. Kto nam zabroni bycia sobą? Jeżeli ktoś próbuje to wywal go ze swojego życia. Nie daj sobie wmówić, że jesteś gorszy. Pracuj nad tym czego w sobie nie lubisz, ale tylko dla siebie. Nie udowadniaj nic nikomu, nie warto. Myśl samodzielnie, krzycz, przeklinaj, nic nikomu do tego.

Bądź szalonym, spełnionym człowiekiem, a nie oszalejesz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s