Między domem, a domem.

Nie wiem czy to ma sens, ale czuje się jakbym miała kilka domów. Dom rodzinny, gdzie mieszkają moi staruszkowie, moje mieszkanie no i Stany. Spędziłam tam łącznie tylko rok czasu, a czuje się tam jak w domu. Mam tam ciocię, która mimo wszystko jest mi jak druga mama, kuzynów, którzy od zawsze są mi jak bracia. Odnalazłam tam swój brakujący kawałek.

Jedni mówią mi, że uciekam, raz w jedną, raz w drugą stronę. Ciężko mi nazwać ucieczką podróż do domu, ale jeżeli nią jest to nie mam z tym problemu. Moje serce jest rozdarte między dwa miejsca i bez względu na to gdzie postanowię zostać zawsze będzie bolało. Zawsze zostawię coś na czym mi zależy, rodzinę, przyjaciół.

Nie powiem, że będąc w Polsce nie jestem szczęśliwa, bo jestem. Mam swoje mieszkanie, pracę, super rodzinę, przyjaciół. Dawno nie było mi tak dobrze jak jest teraz. Musiałam „uciec” na to pół roku żeby poukładało mi się w głowie. Trochę się zgubiłam, trochę za bardzo. Wiadomo jak to jest przy takich nieobecnościach, straciłam ważne dla mnie osoby. Takie życie, coś tracisz, coś zyskujesz. Przyleciałam, zmierzyłam się z tym co na mnie czekało, jak i z tym co już nie czeka. Odzyskałam kawał siebie, który wcześniej ktoś mi wydarł. Nabrałam dystansu, pewności siebie i świadomości czego od życia oczekuje. No i oto jestem, w końcu ja w pełnej krasie.

I tutaj pojawia się mały problem. Tęsknię tak bardzo za tym co zostawiłam w Stanach, że nie mogę przestać o tym myśleć. Podróże otwierają nas na świat, ale jednocześnie łamią nam serce. Wiem, że gdybym została to przeżywałabym to samo w stosunku do Polski. Skype i inne komunikatory mimo wszystko nie pozwalają na utrzymanie prawdziwych relacji, z każdym razem ludzie oddalają się od siebie. Każdy ma swoje życie, obowiązki, a do tego różnica czasu…

I tak sobie jestem między młotem, a kowadłem. Chyba taki mój los aby będąc w jednym miejscu tęsknić za drugim.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s