Dlaczego bycie miłym jest nam obce?

Nie wiem czy to ja jestem dziwna, czy faktycznie świat zwariował. Kiedy proponuję ludziom pomoc, czy to w niesieniu zakupów czy w przytrzymaniu drzwi, patrzą oni na mnie z niedowierzaniem. Często słyszę ‚wow, dziękuję, nigdy to się mi nie zdarza’.

Nasuwa mi się jedna myśl, co się stało z naszym społeczeństwem?

Spędziłam trochę czasu poza Polskimi ziemiami i może to czegoś mnie nauczyło, nie wiem. Może to kwestia sporej ilości empatii, która towarzyszy mi od zawsze. Wiem tylko, że nigdy korona mi z głowy przez to nie spadła, wręcz przeciwnie. Przez takie małe czynności czuje się lepszym człowiekiem.

No ale dobrze, nie codziennie mamy okazję aby pomóc drugiemu człowiekowi. Za to mamy mnóstwo okazji aby wyrazić swoje wsparcie, poparcie czy chociażby sympatię. Aby powiedzieć komuś coś miłego, coś budującego czy chociażby dać głupiego lajka pod zdjęciem. No i tutaj zaczynają się schody, bo wzbraniamy się przed tym jakby miało wyrwać nam kawał własnej godności. Nie wiem czy tyle w nas zawiści, czy co gorsza obojętności. Powiem szczerze, na pewnym etapie życia byłam osobą mega niepewną siebie i każde wsparcie, które otrzymałam pomogło mi w końcu wyciszyć moje demony. Nie wiemy co czuje inny człowiek, dlatego też starajmy się być zwyczajnie mili.

Niesamowite jest to jak kilka słów potrafi dać kopa do działania czy choćby trwania w czymś. Weźmy na przykład moje „pisanie”. Usłyszałam tyle dobrych słów od osób, po których się tego nie spodziewałam, szczególnie, że tylko nieliczni o moim pisaniu wiedzieli. Usłyszałam, że super się moje posty czyta i czekają na więcej, że też tak myślą, ale nie umieli tego sobie poukładać, że są ze mnie dumni. Nie wyobrażacie sobie jakich dostałam skrzydeł, mimo że to tylko takie tam sobie blogowanie. Przestałam się tego wstydzić i zaczęłam się tym dzielić z większą liczbą osób, a każda kolejna osoba dostrzeżona w statystykach to mój osobisty sukces.

Generalnie nie o to chodzi żeby biegać po świecie i kochać wszystkich, bo to sensu nie ma. Nie jesteśmy w stanie lubić wszystkich, bo za bardzo się wszyscy różnimy, ale szanujmy się na wzajem. Jeżeli uważasz, że ktoś ładnie wygląda to jemu to powiedz, taki gest potrafi poprawić samopoczucie. Jak widzisz starszą Panią to zaproponuj ponoszenie zakupów, może nie skorzysta, ale Ty na pewno poczujesz się lepiej. Uśmiechaj się do mijanych osób, może nie odwzajemnią uśmiechu, ale mimowolnie poczują się szczęśliwsi. To takie nic nie kosztujące nas czynności, które sprawiają, że stajemy się lepsi.

Wiem, że mam pod tym względem bzika, ale nasze myślenie i postępowanie wpływa na naszą rzeczywistość. Świat bazuje na energii, więc starajmy się mieć wokół siebie jak najwięcej tej dobrej.

Stay tuned!

No i dziękuję za te wszystkie odsłony, jestem szczęśliwa 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s