Shape of my heart.

Ciągle zastanawiam się jak to jest, że my, ludzie, zadowalamy się pseudoemocjami i pseudorelacjami tylko żeby coś czuć. Czuć pseudoakceptacje ludzi, którzy mają nas w dupie i tylko chwilowo jesteśmy im na rękę. Bo jesteśmy całkiem fajni żeby spędzać z nami czas, ale nie wystarczająco fajni żeby zostać w ich życiu na dłużej. Nie mówię już, że na zawsze, bo aż takiego optymizmu nie doświadczam.

Żyjemy w INSTANT świecie, wszystko jest na chwilę i łatwo zastępowane. Nie dajmy się zwariować i nie pozwólmy sobie aby ktokolwiek traktował nas w ten sposób. Stawiajmy jasne reguły, bo jeżeli ich nie wyłuszczymy na początku to połkną nas w całości.

Przykład: Spotykałam się z facetem, pozornie ogarnięty, sporo starszy. Imponował mi, bo wiedział czego chce i nie pytał czy może. Nie powiem, lubię facetów z jajami, ale po każdym spotkaniu czułam, że to nie to. Nie traktował mnie poważnie, ja zresztą jego też nie. Byliśmy dla siebie  ucieczką od rzeczywistości. Szkoda tylko, że zamiast cieszyć się momentami, wkurzałam się coraz bardziej. Wyjechałam, temat się skończył, gdzieś tam w podświadomości miałam, że może jak wrócę to okoliczności okażą się bardziej sprzyjające. Okazały się znikome, bo jego życie diametralnie się zmieniło. Przynajmniej dla mnie, bo jemu nowe zobowiązania nie przeszkadzały i próbował odnowić naszą znajomość. Głupiutka ja, bo myślałam, że jestem coś więcej warta dla niego niż ‚just fun’.

Podsumowując: tkwiłam w tej rzece pełnej gówna licząc, że nurt przyniesie nowe sposoby na wyczyszczenie własnego koryta. W takich sytuacjach warto być realistą. Nie chce tego co Ty, niech spada. Chce się tylko bawić, niech bawi się w innej piaskownicy. Twoja już jest level wyżej. Szanujmy siebie samych, swoje zasady, wartości i przede wszystkim czas. Nie zadowalajmy się półśrodkami, żyjmy tak jak chcemy. A jak komuś coś nie pasuje to niech na to nie patrzy.

 

Adios Amigos!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s