Kilka słów o tym, że przyjaźń damsko-męska nie istnieje.

Ostatnio nie ogarniam swojego życia i mam mało czasu na pisanie. Może w sumie to wynika bardziej ze słabej organizacji, ale tak to sobie tłumacze, a co.

Notorycznie spotykam się z dwoma obozami odnośnie tematu głównego, czyli przyjaźni damsko męskiej. Nie mówię tutaj o koleżeństwie, bo to zupełnie inna bajka, ale o relacji pełnej zaangażowania i sympatii.

Jeżeli facet spędza z Tobą mnóstwo czasu, piszę Ci codziennie rano wiadomość życząc miłego dnia, no i oczywiście zgarnia Cię z imprez gdy jesteś za bardzo wstawiona, to można jeszcze przymknąć na to oko. Przecież się troszczy, normalne u przyjaciół. Gorzej jak ciągle szuka z Tobą kontaktu fizycznego, nawet w tej niegroźnej formie. Całus w czoło, ot co.

Faktem jest to, że kiedy odkrywasz przed drugim człowiekiem wszystkie swoje myśli mimowolnie się angażujesz. Poczucie bezpieczeństwa sprawia, że w jakiś sposób uzależniasz się od bliskiej Ci osoby.

Znam sporo par, które zbudowały swój związek na przyjaźni. Relacja sprawdza się do momentu kiedy zaczynami dostrzegać w przyjacielu jego fizyczne aspekty. Jeżeli dochodzi do tego przypadkowy seks po kilku drinkach to wiadomo, że przyjaźń prysła niczym bańka mydlana. Przynajmniej kobiety nie są w stanie mentalnie cofnąć się do relacji sprzed fizycznej bliskości. Faceci mniej lub bardziej udolnie zagłuszają w sobie emocje.

Podsumowując,

Przyjaźń damsko-męska ma rację bytu tylko wtedy kiedy druga osoba jest dla nas aseksualna.

Nawet największa fizyczna wada może zostać zrekompensowana przez dobry charakter i fajnie spędzany czas. Szczególnie gdy kogoś bardzo lubisz.

xx

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s