25 lat minęło jak jeden dzień.

Czas ucieka jak szalony i nawet nie wiem kiedy skończyłam 25 lat. Przecież chwilę temu miałam 18. Życie to rollercoaster, dlatego mocno trzeba się trzymać w wagoniku.

Wzięło mnie trochę na podsumowywanie. I dochodzę do kilku wniosków:

Po 1. wykorzystujmy każdą szansę jaką los nam daje. Weźmy np. mój wyjazd do Kolumbii. Rzadko kiedy mamy możliwość zrobić coś drugi raz. Nie wiem czy kiedykolwiek będę miała okazję tam wrócić, a było to chwilowo najpiękniejsze Państwo w jakim byłam. I gdybym bała się zaryzykować to nie spełniłabym mojego największego marzenia, czyli mieszkania w Stanach. Przez 25 lat wiele razy ryzykowałam, ale wiem na pewno, że było warto.

Po 2. bądźmy sobą. Bez względu na to co mówią inni. Nie każdy musi nas akceptować, tak samo jak nie każdego akceptujemy my. Różnorodność sprawia, że lubimy, kochamy, nienawidzimy. Nauczmy się żyć w zgodzie ze sobą, bo tylko to sprawia, że mamy szansę być szczęśliwi.

Spełniajmy marzenia. Te małe i te największe. Przecież o to właśnie w życiu chodzi.

Podróżujmy jak najwięcej, bo to poszerza horyzonty. I strasznie uzależnia. Nie ma nic piękniejszego niż zachód słońca na karaibskiej plaży. Tłumy ludzi na Nowojorskich ulicach. Stragany z pamiątkami w Wenecji. Porty w Chorwacji. Wszędobylskie owce w Irlandii. Piękne góry w Norwegii. Mogłabym tak wymieniać godzinami.

 

Podsumowując: mimo wszystko jestem szczęśliwa. Na ten swój popaprany, depresyjny sposób. Zwiedziłam wiele pięknych miejsc i jeszcze więcej przede mną. Za trzy tygodnie będę leżeć na karaibskiej plaży. Za kilka miesięcy zapewne wymyślę coś nowego. Może w końcu uda mi się odwiedzić Nepal. Może Peru. Przyszłość jest jedną wielką niewiadomą.

“Life is a journey, not a destination.”
― Ralph Waldo Emerson

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s